Anasayfa arrow Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yaz


Administrator    23 Ekim 2017 10:14
9, TEMMUZ TARİHİİ ADALET YÜRÜYÜŞÜ BAŞARILMIŞTIR //

Öncelikli olarak CHP Gb, Sayın KILIÇLAROĞLUNU yürekten kutluyoruz.. Adalet yürüyüşü ise (kamu vicdanında amacına ve hedefine ulaştı demektir, 24 gün 450 Km yol tüm ağır şart ve koşullara rağmen, 9, Temmuz da Maltepe meydanına milyonların da desteği ve refakatiyle ulaşabildi.... Dünya kamu oyu nezdinde de bu yürüyüş onay aldı demektir& Kemal Bey yürüyüş de Antramanlı değil haklıyım demişlerdi..
Sayın KEMAL Beyin Maltepe meydanında okuduğu adil bir anayasa ile 10 Md. nin yaşama geçirilmesi ve 80 milyon yurttaşın da öncelikli olarak beklentisi olarak gündeme oturdu demektir & ADALET ve hemende ADALET .. Yada,

BU YELİN HIZINI KIRMAMIZ GEREK//

Toz boran kapladı, bizim elleri
Bu yelin hızını, kırmamız gerek
Canavar diz çökmüş, yol ortasında
Taş sopa üstüne, varmamız gerek

Çocuk kanı aktı, kara çamura
Göz yaşı karıştı, aşa hamura
Evler terk edildi, dura ağlaya
Zulümün onüne, durmamız gerek

Cumhuriyet dendi, tadamaz olduk
Hukuk tozlu dosya, açamaz olduk
İnsan doğduk ama, zulme uğradık
Birde bizi bize, sormamız gerek

Tek ağız tekmeden, daha da ağır
Gözler tam tepede, izi tek çığır
Sistem yezit yanlı, kurallar kafir
Tahtın bacasına, konmamız gerek

Diller hep dilekte, başlar havada
Eller beyaz bayrak, gözler arkada
Ne anılar kaldı, ıssız yuvada
Bu zulmün zorundan, bıkmamız gerek

Devri kapanmalı, zalimse sultan
Vurup çalıyorsa, bir hayli zaman
Yazarı aydını. Bir emre kurban
Hukuk emir miydi, sormamız gerek

Ali Rızam, acı yürekler yaktı
O dökülen kanlar, içlere aktı
Sizden bizden sözü. acı bıraktı
Kardeşçe bir düzen, kurmamız gerek

07.01.2016

Administrator    22 Şubat 2017 22:23
ARGUVAN NE ZAMAN BENZERİ BİR İLÇE OLACAK SA//

Adliyesiz, hastanesiz, otelsiz bir ilçe nasıl oluyor ise..-Kilometrelerce alana yayılmış köyleşip yerleşmiş onca insanların adli sorunlarının çözümü için Adliye siz çağdaş bir hizmet nasıl sunulabilir ise?. Arguvan yöre insanları adli makamlara gerektiğinde bir dilekçeyle derdini diyebilmek için, vilayete yorulmak zorundadırlar,  Ayrıntılara girip de yaşanacak zorluk ve sıkıntılardan fazlasıyla söz etmek istemiyorum.. Ancak, tek tarımla uğraşan fakir birilerinin cebinde varsa parası, Vilayete yorulmayı göze alıp yola koyulacaktır&
Hangi haklı gerekçelerle ADLİYE ilçeden alıp götürüldü ise?.
-Diğer bir konu, ilçede hastane yok,. Hastanelik olan hastalardan vilayete yetişmeden kalp den yolda ölenler de olmuştur..
-Otelsiz lik başıbaşına ayrı bir sorun,. Şöyle ki, ilçe dışında yüz binin üzerinde Arguvan lı yaşamakta..
-Bunlar her fırsatta doğup büyüdüğü topraklarında yakınlarını sık sık gelip ziyaret ederler ve cenazeleri olduğunda da, alıp topraklarına getirirler&
Arguvan lı olmayıp da turist gelenler de geceyi geçirmek için vilayete Malatya, ya gidip otel aramak zorunda kalırlar..
Sözün özü ve gereği, Bir Türkü kenti ve gelip gidenleri çok olan ARGUVANnın da her ilçe gibi Adliyesi, hastanesi ve otel sorunu giderilmelidir diye düşünüyoruz.,

Saygılarımla..

Administrator    26 Aralık 2016 17:49
2016, GİDİŞİ OLSUN BENZERİ GELMESİN DİLİYORUM //

Bu başlık olarak koyduğum cümleyi dilimize yamadılar ya, hiç de zorlanmadan terlemeden diyebiliyoruz,..
Helal olsun be, koskocaman yıla kafa tutacak azarlayıp kovalayacak kadar da yürekli ve yiğit insanlarız..
Öyleyken, yeni içine balıklamasına dalacağımız 2017 senesine de, hoş geldi sefalar getirdi, kutlu olsun mutlu yıllar deyip biri birimizin elini sıkı sıkıya tutup sallayıp bırakacağız.. Şimdi birileri 2016 yı uğursuz hayırsız bir yıldı vs, yazıp dağıtacaklar.. Yahu dostlar, bunca kanunsuzlukları katliamlar, savaşlar, işsizliği, evsizliği, açlığı yolsuzluğu, zoru zorbalığı ve terörü bu gidecek olan 2016 yıl mı getirmişti?, giderken de arkasından demediğimizi koymayıp gidişin olsun gelişin olmasın, deyip atıp tutacağız.. Anlaşılan bizler her yıl aynı şikayetlerle yıl göndermemizin asıl nedenlerini bir türlü anlayamamışız..
İnsan gibi sorunsuz korkusuz, özgürce üretip paylaşıp yaşamamız gereken çağdaş laik bir hukuk sistemini güç ve çözüm bizlerde olduğu halde kurmuyoruz.. Üstümüzde dolu bulutu gibi gezen düzeni kader deyip kurup koruyanların rahatı ve keyfi için oylayıp geçiyoruz.. Ve de istendiğinde birbirimizi vurup kırıp vatan millet deyip,, O hiç de insanlaşmamış aç gözlerin içlerini rahatlatacak düzene evet deyip dağılıyoruz& O nedenle;
2017 Emperyalist sömürücü savaşçı güç ve yalakaların yılı olmamalıdır diliyorum,.. Tüm insancıl düşünen canların gireceği yıl  2017  barış ve huzur yılı olarak gelmiş olması dileğimle, herkese mutluluk yılı olsun diyor ve kutluyorum..

26.12.2016

Administrator    19 Aralık 2016 17:36
KAHRAMAN MARAŞ KATLİAMININ 38, YILI //

Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.. Tarihin Faşist örgütlenme yılı olan 1978 K. Maraş katillerine, henüz ettiklerinin tam olarak hesabı sorulamamıştır.. Hiç bir canlıya reva görülemeyen katliam o günün Alevi canlara uygulandı, faillerinden isim değiştirterek TBMM ne vekil olarak alıp besleyip kolladıkları da oldu..
Öyleyken, Osmanlı da olduğu gibi cumhuriyet döneminde de, değişmeyen o faşist hak ve hukuksuzluğa bel bağlamış sistemciler, sistemin piç kara katırından bir türlü indirilemediler..
Emevi ler, Abbasi ler, Selçuklu lar, Osmanlı lar da da, olduğu gibi  Dersim, Elbistan, K. Maraş, Gazi, Çorum da, Malatya, Sivas, Gezi okul ve sokaklarda, çağdaş aydın Alevi katledildi..
Ne ayıp ki, bu ara dönemin M C. ler de söz sahibi olan  Silo Demirel ve ortaklarından bazılarına rahmet bazılarını da, sistemlerinin kuralı gereği uzun ömür gibi dualarla mükafatlandırıldılar&
Bildik bileli iktidar olan her siyasi parti, devamına omuz verdikleri  faşist sistemlerinde Alevi katlettirdiler ve muhalefetten koşup iktidar olmak isteyenler, 25 Milyon alevi yurtdaşlar için sadece Alevi ci gözüyle göründüler.. Sonuçta, dava murulu zaman zaman aşımı dendi ve kapatıldı ve karara ülkem için hayırlı uğurlu olsun dendi..
Tüm bunlara rağmen, İnsancıl bir düzen diyen ve onlara karşı seslerini yükselten güzel canlarımız, siz haklısınız ve kazanan da mutlak ve muhakkak sonunda siz olacaksınız,..
O zaman üstü kapatılmak istenen, suç unsuru olan her dava açılacak ve suçlular da adalet önünde hesap verecektir elbette ki...

19.12.2016

Administrator    09 Aralık 2016 16:04
YENİ BİR ANAYASA METNİ TARTIŞMAYA HAZIR DENDİ//

AKP ve MHP nin ortak (Yeni Anayasa) metninin parlamentoya pek yakında geleceğini resmi ağızlardan sık sık duymaya başladık.. Sayın Bahçelinin konuyu gündeme ani bir çıkışla taşıması da neyin de nesi is e?, kamı oyunda da merak konusu oldu olmaya da devam etmekte. .
Öyleyken; birkaç cepheden terör saldırılarıyla evlere figan dağıtan şehit arabaları /ekonominin bugün ki acı durumu, işsizlik vs, ler.. Yani ülkede acilen çok yanlı çözüm bekleyen sorunları el tersiyle öte itilerek henüz okumadık ama duyduklarımıza göre, sistemin adı da ne olacaksa tüm yetkilerin tek elden yürütülmesi sorumluluğunu tek kişiye devretmeyi esas alacak birkaç kişi arasında hazırlandığı söylenen metin
parlamentoya geldiğinde ne denilecek bekliyoruz..
İki sağ partinin bu konuda ani çıkışı herkesçe de tabii ki merak konusu oldu diyebiliriz.. Her neyse, yakında TBMM de tartışmaya açıldığında herkesle birlikte dinleyip anlamaya çalışacağız..
AKP nin 14 yıllık iktidar dönemi icraatları kendi tabanının dışında Yurt içi ve dışında bile kabul bulmadı, hatta eleştiriliyor da. Genellikle, eğitimde ki ilkelliğin yanında, tarikatların açıp sorumsuzca işlettiği vakıflar ve faaliyetleri de içler acısı..
Görünen o ki, TBMM muhalefet partileri tarafından bir sistem değişikliği içeren metinle karşılaşıldığımda her iki taraf için de uğraştırıcı ve yorucu olacak diye düşünüyoruz.. Umarız çağdaş kuvvetler ayrılığı ve yargının bağımsızlığını, özgürlükleri ve laikliğin yerini ve önemini de koruyacak bir Anayasanın kabulü onay bulur diyor parlamentomuza kolaylıklar ve hayırlı çalışmalar diliyoruz..

08/12/2016


308
Toplam kayıt bulunuyor
Design: Joomlamarket.de
© 2005 – 2021 www.alirizaugurlu.com