Anasayfa arrow Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yaz


Administrator    10 Kasım 2015 16:18
Aç sefil işsiz aşsızlar, arada yalaka ve yallananlar, çalıp kaçırıp yedikçe çıldıranların at oynattığı sınıflı sistemde kimler neyi değiştiriyor ki..? Birileri laf atıp insancıl görünür, oy toplayıp kurumlarda seçilir baş ya da başkan olduktan sonra da, mevcut vicdansızlığın hakim olduğu kirli sisteme yamanıp kendilerini alamadıklarına hep tanık olundu. Yine eski tas aynı hamam.. Değişen tek bir şey olmuyor. Gereken inşaca yaşam, yüce değer Emeğin emekten yana kurulup ve de kollanacağı,her türlü kir ve hileden bitaraf edildiği arınmış düzende aranmalıdır..

İŞTE ANADOLUM/

Dağların kar boran başı aşılmaz
Sana laiklerle, dol Ana dolum
Seni dünyalara, değişemem ki
Tersten esti, kuru yel Ana dolum

Hainden zalimden, insan sevmeyen
Açlık yokluk nedir, bakıp görmeyen
Yaradan yarattı, denktir demeyen
Çağımız da kral, kul Ana dolum

Sarayı çok oda, ilin yarısı
Koltukları altın, yaldız sarısı
Ona evet, diyenlerin sürüsü
Açlar ekmek diyor, bil Ana dolum

Orta doğu oldu, terör teknesi
İnsan kanı koktu, düzü deresi
Bize de bulaştı, İşıd ipsizi
Oldun açık kapı, yol Ana dolum

Kimi çarptı çaldı, halkın hakkını
Hukuku kafeste, sistem baskını
Ülkem tek ortada, dünya yalnızı
Bir birin arattı, yıl Ana dolum

Ben doymadım senden, doyulamaz ki
Halkların hak hukuk da, ayrılamaz ki
Haksızlar kavgada, kayrılamaz ki
Yeter ki kendine, gel Ana dolum

Ali Rızam yalnız, darda kalmasın
Kimse kin kibirle, ara bozmasın
Barış kanun olsun, haz bozulmasın
Definesin, aşın bol Ana dolum

Saygılarımla..

Administrator    29 Ekim 2015 15:13
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN


Dostlar,92 yıldır cumhuriyetimizi önemi ve kuruluş anlamına uygun çağa açıp
ve çağdaş dünya insanları olarak yaşayamadık..
Öyleyken, 92 ci yılında huzurlu bir geleceğin habercisi, olması dileğimle, o büyük önderimizi de saygıyla anıyorum ondan yana olan dost ve yoldaşların CUMHURİYET bayramını en içten iyi dileklerimle kutluyor ve hayırlı gelmiş olsun diyorum&

29.10.2015

Administrator    27 Ekim 2015 16:04
1. KASIM GELECEĞİ BELİRLEYİCİ OLACAKTIR //

Hukuk ve ekonomisi, kültürü gelenek ve görenekleri de dahil, alabora edilmiş bir Türkiye nin ayağa kalkıp kendine gelmesi için, elbette ki (1) Kasım belirleyici olacaktır..
Atılan altı boş lafların ve bazı sistem yandaş ve yalaka bürokratların insanlar üzerinde etki etme çabaları oldukça olacaktır da&
Güzel insanlar, hatır sayma zamanı kesinlikle olmamalıdır diyoruz&
O nedenle, tüm ülke insanlarına düşen tek görev ülkenin çağdaş bir düzlüğe çıkması için,1.Kasım 2015) de seçim hakkımızı akıllı ve çağdaşça kullanmak için sandığa varıp yurttaşlık görevimiz olan oy hakkımızı kullanmak olacaktır..
Öyleyken şimdiden, çıkacak sonuçların hayırlara vesile olması dileğimle, mozaik toplulukların oluşturduğu renkli ülkemizin selameti açısından tüm seçmenlerimize ha deyip zamanında sandığa diyor, kolaylıklar diliyorum&

Saygılarımla..

Administrator    14 Ekim 2015 08:43
ALLAH BİN TÜRLÜ BELALARINI VERSİN //
Dostlar, besleyip başı boş bırakılan terörün ülkeyi kanla yasa boğduğu acılı bir hafta sonuyla daha karşı karşıyayız.. Öncelikle o cani ve canavarlarla arkalarında olanları nefretle şiddetle lanetliyoruz..
Bilinen o ki, ülkemiz insanlaşmamış sistem ve sistemciler yüzünden sık sık gözyaşlarıyla ıslatılmaktadır..
10. Ekim 2015 i açıklamalara göre Ankara BARIŞ mitingine gelenlerden 100 e yakın ölü onlarca da yaralı canımızı ile tarihe bir kara yaslı gün olarak aldık..
Öyleyken, yedi haziran da başkanlığa geçilseydi bunlar olmayacaktı, diyebilenlerin bu katliamlardan dolayı hesap verme zorunluluğu olmayacak mıdır? Bu ülke insanları dosttu, kardeşti, kirveydi, ancak, AKP iktidarı Emevi Muaviye ve Yezit in yezitliğiyle iş başına gelince olanlar olmaya başladı diyebilir miyiz..?
Dostlar, üzülerek yana yakıla, teröre yakınlarını kurban veren ve içler kanatan bu acıları paylaşıyoruz paylaştık da, sabır diliyor yaralılarımıza da Allah dan acil şifalar diliyorum..
Yiğit yavruları arka arkaya göz yaşları arasında yolluyoruz, toprakları bol olsun incitmesi canlarımızı..

10.19.2015

Administrator    09 Ekim 2015 12:53
HALKLAR KENDİ İKTİDARINI BEKLİYOR //

1. Ekim 2015 de meclis kapatıldı, beğenilmeyen yedi haziran halkların iradesi bir hiç sayılarak yeniden seçmene emri vaki hadi sandık başına dendi.. Bir Kasım da kimlerin lehine bir sonuç çıkacak hep birlikte bekleyip göreceğiz..
Şimdiyse, bu seçim yenileme çabaları AKP nin illa da ki bu ülkeyi ben ya da biz tek başımıza yöneteceğiz inadı ve dayatmalarıyla bu karara alındı, bu görüş herkesçe de bilinen bir gerçek olsa gerek..
Ancak, buna da halkların kendi kendisini yönetme biçimi demokrasi diyemeyiz ki,.
Şunun şurası iyiden iyiye bilinmelidir ki, bu mozaik ülkede iç içe yaşayan halkların, yaşamak istediği demokrasiyi keyfiyetin ve dayatmaların elinden yağdan kıl çekercesine çekip almalıdır ve alacaktır da..
Gelip ulaşılan çağın gerektirdiği yani, halkların yönetimde söz sahibi olma istemlerinin ellerinden alınmasına kimselerin gücü de yetmeyecektir.. Öyleyken, dayatma ve dayatmacıların akıbeti bir hiç olmaktan başka da bir şey olamaz diye düşünüyoruz..
Ülkenin Ekonomisiyle birlikte hukuku da bir çıkmazın esiğinde denip günübirlik konuşulmaktadır.. Altı bos kandırmaca olarak sık sık söylenen BARIS) sözü de, çıkarcıların sıkı sıkıya sarılmaya çalıştığı sistemle kirlendi ve paslandı da diyebiliriz..
Her gün insanlar ölüyor ve öldürülüyor, ülke kaygılı ve Bir Kasım da huzura doğru bir sonuç beklemekte..
Diğer bir önemli konu, Bu ülkeyi yönetmeye çalışan ağızları laf dolu siyasetçiler, n olur asıl barışa katkı sunup birlikte yasamanın önünü açacak olan doğu da ki feodal yapının değişmesinden de tek kelime söz edilsin.. ediyorlar mı, hayır etmiyorlar..
Önce paylaş bölüşle halkların huzuru sağlanmalıdır bu şarttır da, yada bu gidişle her yıl kaç sefer seçim derseniz deyin, bu ilkel sisteminizle, halkların verdiği vergilerle birilerinin sırtı palazlanır, öbür yanda olan yine fakir halktan birilerinin çocuklarına olacaktır..
Esas demokraside ise hatırlatıyoruz, halkların kararı bağlayıcıdır saygıyla bağlı kalınmalıdır diye düşünüyoruz..

08.10.2015


308
Toplam kayıt bulunuyor
Design: Joomlamarket.de
© 2005 – 2021 www.alirizaugurlu.com