Anasayfa arrow Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yaz


Administrator    17 Mayıs 2015 19:59
27. MAYIS I SEÇİM MALZEMESİ EDİP LANETLENMEMELİDİR //

Merhum Ad. Menderes, Hasan Polatkan, F.Rüştü Zorlu idamları hatadır ve olmamalıydı..
Ancak, 27 Mayıs idamlarını kınayabilirsiniz.. O ağızlar, ondan önce ve sonra lanetlenmesi gereken onca katliamlara diliniz tuttu lanetleye bildiniz mi..? 27. Mayıs 1961 çağdaş genç subayların devrimleriyle hazırlanan
o çağdaş Anayasayı yok edip arka arkaya attığınız ilkel adımlarınızı, size say dense sayabilir misiniz.?
Çağdaşlığın üstüne zamandan da ar etmeden singer komayıp çektiniz.. Faşist 12 Eylül anayasasıyla 13 yıl eninize uzununuza korkusuzca ülkeyi aldı aldı karanlıklara gömdünüz..
Gelin o idamları kınadıkça hep birlikte kınayalım.. Ancak,27 Mayıs hukuku çağa açılma yolunda genç subaylarımızın attığı aydınlanmaya açık bir devrim hareketiydi.. 27 Mayıs Altmış devriminde harekete çavuş erbaş olarak katılmıştım, aklımda kalanlardan, Demokrat Parti ocaklarına sığınmayanlar vatan haini olarak cezalandırılıyordu..
Aynen sizden yana olmayanları alıp tutup hapse tıkıp sonuç da  kandırılmışız deyip kapıları dışa kadar dayadığınız gibi..
-Vatan Cephesi neydi?, hukuksuz ayrıntılarına girmek istemiyorum.. Her DP yalakası kapısına bir  DP ocak başkanı yazılı levha asıp adam seçtikleri unutulmamış olmalı, onları lanetleye biliyor musunuz..?
Ülke de ikili istikrarsızlığın bunalımı yaşanırken ekonomide de, sıkıntıların hafifletilmesi için, askerler olarak kol saatlerimize kadar vermiştik..
55. Yıl hareketten önce yaşananlar gününün arşivlerinde de görülebilir, hadi bakalım, o dönemin ayırımcı hukuksuz icratlarını da lanetleyebilir misiniz..?
7. Temmuz önünüzde seçimler olmasa (50 idam, yüz binleri işkencelerden geçirip kayıplara eli titremeden imza koyan Katil Evren e devlet töreni de yapmayacak mıydınız..?
Sayın Baş Bakan, siz dürüst ve doğrulardan yana mısınız, 27 Mayıs Altmış devrimine gelmeden, Sivas,
K. Maraş. Gazi, Çorum, Malatya, Başbağlar, Gezi ve Tam bağımsız Türkiye diyen Deniz, Mahir, H.İnanları asanları da lanetleyin sene, 13 yıllık iktidarınızda, dünya ca bilinen sorulup sorgulanması gereken yolsuzluk ve usulsüzlükleri lanetleyip ve sorup soruşturmanız gerekmez miydi..?
Eğer geriye doğru olayları seçim malzemesi yapıp lanetlemek oluyor ise, daha da durmadan savunduğunuz özendiğiniz Osmanlı dönemi Yavuz ve oğlunun yaptıkları bin kat daha, lanetliktir, katliamları sorgulayıp ve lanetleyin bakalım.. Sözün Kısası;
27. Mayıs Altmış hareketi yurdunu ve milletini seven genç subaylarımızın ülkeyi selamete çıkarma ve çağa açma hareketi idi, 1961 Anayasası da açık ve net, bunun anlaşılır olan tek ifadesidir diye düşünüyorum..

Saygılarımla..

Administrator    12 Mayıs 2015 02:37
KENEN EVRENE DEVLET TÖRENİ HE //

Doğrumu, neymiş yasalar onu ön görüyormuş..
Sayın yasa yapıcıları, siz anayasa ve yasaları işinize geldiği gibi tümünün anasını belleyip istediğiniz
şekilde değiştirme yetkiniz var ve kullanıyorsunuz da, o zalim için mi yasa yapıp alıp bir çukura atmadan,
bir de devlet adamı idi deyip devlet mezarlığına koyacaksınız.. Devlet mezarlığına devletine ve insanlarına laik olduğu hizmet sunmuş ölülerin defnedilmesi gerekir diye biliniyor.. İhanet içinde, zorla işkal edip katliam ve işkencelerle (insan asmak için elinin titremediğini öğünerek diyebilen, yürekler yakan birine de, nasıl devlet adamı idi denebiliyor ise..
Onun yaptıkları alenidir, sayıp sıralamaya gerek yok..
Tabii ki, bu memleketin çatı örgütü devletinin imkanlarını kullananlar insanlarına huzur ve barış için hizmet sunmuş birilerinin dirisine ve ölüsüne de, laik olduğu saygınlık gösterilmelidir elbette ki.katil bozguncu,
bölücü, sömürü yalakalığı ile, gelip giden ve ölenlere de hak ettiği şekilde gereken ne ise o yapılmalıdır, diye düşünüyoruz..

10.05.2015

Administrator    30 Nisan 2015 11:40
1. MAYIS DÜNYA EMEKÇİLERİNİN DAYANIŞMA VE MÜCADELE GÜNÜDÜR//

Dünya emekçileri keyfiyeti ve köleliği red ederek, çalışma koşullarını insancıllaştırmak için 1886 da başlattıkları iş bırakma eylemiyle zor ve zorbalıkları da aşarak, bu günün adını bayram koyup kabul ettirmişlerdir.. Huzur içinde kutlamaları da en yasal ve doğal haklarıdır..
Emekçiler emeğin kazanımı olan Bu günü 1.Mayıs ı Dünya çalışma örgütü Ulonun da yasalaştırıp ilan ettiği gibi, istedikleri yer ve zamanı resmi makamlara sadece bildirmekle yükümlüdürler.. Nere de kutlayıp kullanacakları hakkında izin ve talimat yerine, onları eylemlerinde ve bayramlarında, korunmaları iktidarların asıl görevlerinden olsa gerek..
İnsan haklarından sık sık da söz edildiği asrımızda, emeğe karşı zor ve dayatmaların sömürü ve ona doymayan sermayeye yalakalık olarak düşünülmektedir..
Emekçilerimiz dünyayla dayanışmada artık rahat bırakılsınlar istiyoruz..

30.04.2015

Administrator    22 Nisan 2015 13:24
BU MEMLEKET BİRİLERİNİN TAPULU BABA MİRASI GİBİ KULLANILAMAZ //

Şöyle ki, siyasetin cılkı çıkmış bir ülkede yeminli söz sahipleri fakir yoksullara  fiş ile ekmek al diyebiliyorlar..
Görülen o ki, kocaman bir çağdaş dünyadan koparılıp ekonomiyi de içini boşaltıp bir çuval ağzı gibi büzüp, yokluğa mahkum edilen ülkenin Asıl yurttaşlarına,  fişle ekmek al aç karnını doyur diyebiliyorlar..
Bu fotoğrafa ar mı ya da ayıp mı demek yakışır, herkes de düşünmelidir..
Öyleyken, İşsiz aşsız açlığa mahkum edilen onca o insanlar ülkelerine ve kendi yaşam ve yarınlarına nasıl bir pencereden bakmaktalar, oda merak konusu&
Yani, bu sistemin adını ne koymalı? Hak ve hukukuna singer çekilmiş başı boş yani ülke bir zorba işkalında, o aylık ekmek fişi ve benzeri sadakalarla yaşamaya zorlananlarda, onların kulu kölelerimi denmeli..?
Ve böylece okka zorbalar tüm dünya ya dönüp bizde de demokrasi ve insan hakları var, diyebilecekler he..?
Seçim var, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, gel bizi seç görev ver, deyip oylanacaksınız, sora da o ülke sizin baba mirası mülkünüz gibi kullanacak har vurup harman savuracaksınız ve size görev veren tabanınız değil, tavan olan yüce halkları da, aylık ekmek fişleriyle yaşamaya mahkum edeceksiniz..
-Utanmadan sisteme yamanıp bunun adına bir de kader diyebilen yobazlara ne demeli.?
-İnsan onuru ayaklar altına alınamaz, sözün öz ve kısası, Ey halklar bu ülke birilerinin baba mirası değil, hepinizin ortak malıdır, uyanın artık..
Ayrıca, yurtlarını terk eden, yollarda soyulup denizlerde boğulmalar, işsizliği sefaleti planlamalar, savaş sömürü, araya sınırlar koyup sınıflı bir dünya yaratıp bölücü ötekileştirmelerle, yaşamı zehir eden başta ''Amerika ve ona özenip dayanıp yama ve yalaka olanlar, biliniz ki hepiniz de ''katil ve gaddarsınız bu duruma getirdiğiniz dünyanın taşı ve toprağından ayıbınız ve günahınız daha ağır, lahanet olsun hukukunuza ve kökünüze köceğinize de..

21/05/2015

Administrator    19 Mart 2015 15:13
7. HAZİRAN 2015 GENEL SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN //

Şimdiye dek oy peşinde koşuşturmalar seçmeni tümden aldatır oldu. Çoklarının tek amacı parlamentoya girmek miydi, ya da ne..? Ya da ne diyorum, çünkü Millet adına vekillerin oturduğu mecliste (Egemenli Kayıtsız Şartsız Milletindir) yazmakta, ne yazık ki denildiği gibi millet için denilenler ve olması gerekenler olmuyor..
O meclise giren her vekil zengin olup çıkıyor.. İnşallah la seçilen maşallah dedirtip ayrılıyor.. Öyleyken halkın büyük bir bölümü işsiz aşsız yaşamaya mahkum durumda..
1950 den beri değişen bir şey yok.. Halk huzur içinde işli, aşlı insanca yaşaması için çağdaş laik sosyal bir hukuk devletinde yaşamaya hasret edildi, hatta hasta bile ettiler..
Kulağa hoş gelecek sözlerle 77, Milyon yurttaş adına seçmen aldatılacak mıyız yine deyip düşünüp tartışır oldular..
Onca üst üste yığılmış sorunların tek çözümü sol sosyal bir sistem le mümkündür, Öyleyken, bilim çağında çağı yakalamış sosyal bir sistemi ülkesine oturtmuşlara, onlar işine baksın, biz milletin malı deniz deyip, kendilerine oy verip huzur bekleyen ülke seçmeni ve nüfusundan bunlar hiç utanmazlar mı?,, ve kuru kalabalıklarla, kavga dövüş derken, araya sıkıştırıp adam bir kaç gün tartışır ve çabucak da unuturlar, deyip haksız, adına da hak dedikleri, hak ihlali yasalarla, maaşlara zam, 4 yılda emeklilik haksızlık hukuksuzluk değil midir..? Bu ülkenin insanları çöpten ekmek parası çıkarmak için o sokaktan öbürüne koşuştururken..
7. Haziran için meydanlar dolup taşacak & Öyleyken seçmen vatandaş olmanın gereğini yerine getirmek için yine de adaylara oy verecektir&
Çünkü, bu güzel ülkemiz yer altı ve üstü doğal zenginlikleriyle donanımlı iken, neden (işsizlik, evsizlik, yolsuzluk, yoksulluk, huzursuzluk, bitmedi başın da almış gidiyor, çözüm de yine onlardan istenecektir elbette ki&
Diğer bir yanı, ülkede Dil, Din, Milliyet, Kadın Erkek şuralı buralı dedirtmeden, ayrımcılığa ötekileştirmeye şans bırakmamak için, insancıl bir düzenin yolunu açmak da yine seçmenin elinde ve
imkanı dahilindedir,maden öyle her seçme de sandıktan önce düşünmelidir artık...

19.03.2015


308
Toplam kayıt bulunuyor
Design: Joomlamarket.de
© 2005 – 2021 www.alirizaugurlu.com